Noderīga informācija

Noderīga informācija

WP – Wirepull – (Dūmu granāta ar izraujamu gredzenu).
BWP – Burst Wirepull („Eksplozijas tipa dūmu granāta” – ļoti ātri izpūtīs dūmus, nesprākst).
FR – Friction (Nošķiļama dūmu granāta).


ENOLA GAYE 
KĀ LIETOT
Lietošanas instrukcija katram Enola Gaye produktam uz sāna uzzīmēta.
  1. Noņem vāciņu.
  2. Atliec gredzenu uz sānu.
  3. Izvelk gredzenu uz sānu - nevis uz augšu.
  4. Un met prom.

VAI DRĪKST TURĒT ROKĀS?
Ražotājs saka, ka dūmu granātas nedrīkst turēt rokās, kad tās palaiž. Uzreiz tās jāmet prom. Pārsvarā cik redzam visi tur tās rokās taisot bildes. Ja tā, tad tas ir uz paša atbildību. 
Esam pamanījuši to, ka dūmu sveces kartons ārpusē  uzkarst, kad tā darbojas, mūsuprāt, līdz kādiem 50C, bet tas nav tehniski pārbaudīts un tas ir tikai mūsu viedoklis pēc mūsu novērojumiem. Lai viss būtu droši  jālieto dūmu svece kā ražotājs ir norādījis, ja lietojat citādi tas ir uz pašu atbildību.
Paši dūmi ir ļoti karsti, kad tie nāk ārā pa dūmu sveces galiem. Var apdedzināties. Esiet ļoti uzmanīgi.

VAI DŪMU SVECES KRĀSO APĢĒRBU?
Dūmu sveces var nokrāsot apģērbu, ja tās nepareizi lieto. Ja pareizi lieto - ar apģērbu viss būs kārtībā.

Apģērbu var nokrāsot ja dūmu sveces vietu pa kurieni nāk ārā dūmi pieliekam tuvāk aptuveni par 2,5m no apģērba. Vienkārši pie pašas dūmu sveces, kur nāk ārā dūmi - tās dūmu daļiņas ir daudz vairāk un daudz lielākā temperatūrā,  līdz ar to tad tiešām var nokrāsot apģērbu. 

Bet ja būs izpūsts dūmu mākonis un vienkārši iziesiet viņam cauri - ar apģērbu viss būs kārtībā. Ja stāvēsiet ilgāku laiku kārtīgā dūmu mākonī - tad pastāv iespēja, ka kādas daļiņas nosēžas uz apģērba un ka kaut kas sasmērējas.

Jāņem vērā tas, ja dūmu svece guļ guļus uz zemes, tā nokrāsos arī zemi - būs redzams apmēram 50cm liels V burts pie vietas, kur nāk ārā dūmi.Pulvera apjoms parāda to, cik daudz dūmi ir iekšā dūmu granātā un ļauj to objektīvi salīdzināt ar citām dūmu granātām – kurā dūmenē cik daudz dūmi.
WP, BWP, FR dūmu apjoms vienāds iekšā. Atšķiras tikai šī dūmu apjoma izpūšanas ātrums.

Dūmošanas ilgums parāda cik ilgi dūmene izpūtīs ārā dūmu apjomu, kas iekšā.
Ir normāli, ja dūmenei norādītais dūmošanas ilgums ir priem, 10 sec īsāks vai ilgāks. Tāda ir šo produktu specifika. 
DZIRKSTELES NĀK ĀRĀ
Jābūt uzmanīgam, jo no dūmu sveces, tās degšanas laikā ik pa laikam var izlekt ārā kāda dzirkstele. Dzirksteles ir karstas, var izdegt apģērbā caurums. Apskatām video zemāk un var redzēt, ka ik pa laikam kāda dzirkstelīte izlec ārā. To vienkārši ir vērts ņemt vērā.

IR NOKRĀSOTAS MAŠĪNAS
Esam uzmanīgi ar dūmu svecēm tuvu pie mašīnām, jo no dūmu sveces ik pa laikam var izlekt kāda dzirkstele, un ja tā trāpa uz mašīnas, tās krāsu var nosmērēt. ​

DŪMU SVECE PĒC LIETOŠANAS IR KARSTA
Esam uzmanīgi un pirms izmetam to ārā. Ražotājs saka, pirms izmešanas - iemērciet dūmu sveci ūdens spainī un izdariet tā, lai tā pietek pilna ar ūdeni. Tad atstājiet ārā ūdenī mērcējoties kā minimums 48 stundas. Tad to būs 100% droši izmest ārā, lai nekas neaizdegtos.